A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismail Hysenj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Ismail Hysenj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ismail Hyseni kendon kenge që lidhen me pakicën etnike Çame të Shqipërisë jugore. Ai është një vokalist solist i mbështetur nga muzikantët që luajnë klarinetë, violinë dhe instrumente të tjera tipike të rajonit. Përveç kësaj, ai ka vepruar gjithashtu si vokalist i çamëve në ansamitë vokale Çame, duke interpretuar një polifoni të kapelës që është karakteristikë e Shqipërisë jugore në përgjithësi. Në vitin 2015, Ismail Hysenj publikon albumin "K...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Met Doku

Tomorr Biba

Nimet Sulkaj

Perlat Pashaj

Edmond Grembi

Gerti Hyka

Nevruz Nure (Lulushi I Korçës)

Ilia Basho

Aleks Micka

Altin Myftari


Tags: Ismail Hysenj, Ismail Hyseni

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019