A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismail Hysenj
Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Ismail Hysenj is a popular singer. Ismail Hyseni kendon kenge që lidhen me pakicën etnike Çame të Shqipërisë jugore. Ai është një vokalist solist i mbështetur nga muzikantët që luajnë klarinetë, violinë dhe instrumente të tjera tipike të rajonit. Përveç kësaj, ai ka vepruar gjithashtu si vokalist i çamëve në ansamitë vokale Çame, duke interpretuar një polifoni të kapelës që është karakteristikë e Shqipërisë jugore në përgjithësi.

Në vitin 2015, Ismail Hysenj publikon albumin "Kenget E Shpirtit Tim", orkestruar nga Alfred Kaçinari.

Më datë 18 Gusht 2016, Ismail Hysenj publikon videoklipin "Kaleshë E Xhixhos".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019