Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Ismail Kadare

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  1277
 • Vendlindja:
 • Gjirokastër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Francë 
 • Mosha:
 • 84 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ismail Kadare është një shkrimtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Ismail Kadare u lind në Gjirokastër, ku përfundoi edhe arsimin e mesëm; më 1958 mbaroi degën e Gjuhës e të Letërsisë në Universitetin e Tiranës. Më pas shkoi në Moskë me studime për dy vjet në Institutin e Letërsisë Botërore "Maksim Gorki" (1958-1960). Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më të mëdhenjë të letërsisë shqipe dhe gjithashtu një nga shkrimtarët më të mëdhenjë të letërsisë botërore bashkëkohore. Me veprën e tij, që ka shënuar një n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

15 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (15)

0
5
2
3
2
1
2
1
8
1
3
4
2
2
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Gjergj Fishta

Asdreni

Lasgush Poradeci

Fatos Arapi

Petro Nini Luarasi

Bardhyl Londo

Odhise K. Grillo

Dritero Agolli

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Tags: Ismail Kadare


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet