Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Retë

Mes maleve tutje prej tokes lindore,
sec ra nje ushtar nene plumbat mizore.

As kryq nuk i vune, s’e shtine ne toke,
as nene e as moter s’iu gjenden mbi koke.

Vec rete qe vinin qe larg nga vatani
e pane dhe e njohen e zune te qanin.

- poezi nga Ismail Kadare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet