Ismail Kadare Poezi
Ismail Kadare

Retë

Mes maleve tutje prej tokes lindore,
sec ra nje ushtar nene plumbat mizore.

As kryq nuk i vune, s’e shtine ne toke,
as nene e as moter s’iu gjenden mbi koke.

Vec rete qe vinin qe larg nga vatani
e pane dhe e njohen e zune te qanin.

- Poezi nga Ismail Kadare{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0