Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ismet Aloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Ismet Aloshi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Këngëtari nga Ulqini, Ismet Aloshi e kishte muziken pasion qe ne fëmijeri. Tek sa i jepte lendën e muzikës, në klasë të pestë në IP Shkolla fillore “Bedri Elezaga” Katerkollë-Ulqin, ku Ismeti bëri mësimin fillor, arsimtari Viktor Nrekiqi zbuloj talentin e ti në të kënduar. Arsimtari menjihere filloj trajnimet ne të kënduar, dhe ne manifestimin i cili u mbajt për Ditën e shkollës më 15. Maj 1996. në moshen 12 vjeçare, me këngën për fëmijë “Sa e du...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Mark Gojani

Armend Shabani

Kujtim Ibrahimi

Diamond

Fifty

Arben Mjetaj

Behar Lekaj

Tini (Vlorentin Vladi)

Ummet

Fatjon Hoxha


Tags: Ismet Aloshi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet