Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Bexheti
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Gusht 1965
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  109
Këndon kryesisht: popullore moderne

Ismet Bexheti është këngëtar i njohur. Ismet Behgjeti është nje nga këngëtar i njohur ne mbarë trevat shqiptare i lindur ne Kumanovë, dhe ka 12 vite që jeton në Prishtinë. Ai është i martuar dhe ka dy djem dhe një vajzë.

Në Qershor 2003, Ismet Bexheti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Pres Yll I Mengjesit".

Më datë 21 Prill 2012, Gold AG & Ismet Bexheti publikojnë videoklipin "Komandant".

Më datë 31 Maj 2012, Ismet Bexheti publikon videoklipin "Balada E Nenes".

Në vitin 2012, Ismet Bexheti publikon albumin "Moj Fisnike".

Më datë 9 Prill 2014, Kengetare Te Ndryshem publikon videoklipin "N'kufi Te Vjeter". Muzika e këngës u punua nga Korab Shaqiri, teksti u shkrua nga Naime Beqiraj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Korab Shaqiri. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 1 Prill 2015, Gold AG publikon videoklipin "Armikut Si Perulet", në bashkëpunim me Ismet Bexheti. Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua nga vetë Gold AG, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 7 Nëntor 2018, Gold AG publikon videoklipin "Prej Tropoje", në bashkëpunim me Ismet Bexheti. Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga vetë Gold AG, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna.

Më datë 29 Prill 2019, Gold AG publikon videoklipin "Emrin E Ka Lufte", në bashkëpunim me Ismet Bexhetin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gold AG. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 4 Mars 2021, Gold AG publikon videoklipin "Prej Kur Ka Le Dielli", në bashkëpunim me Ismet Bexhetin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gold AG. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3