TEKSTESHQIP

Ismet Peja & Visar Peja
Moshe E Bukur Kjo Rinia
Lyrics

mosh e bukur kjo rinia
gja ma tmir bota se ka
[mirpo ja qe vjen pleqnia
dhe ke borxhe per me la] 2x

lulem lule tuj flutrue
tuj ba qef tuj ba dashni
[robi kurr se ka mendue
se vjen mprapa nje pleqri] 2x

namuzli e sarhosha
veq nje gja osht e vertet
[robi splaket kur vjen mosha
robi plaket kur don vet] 2x

ni nga ni vitet kalojne
shkon ni vit vjen viti ri
[se sa vite do jetojme
nuk e din e asnjeriii] 2x

o njeri njeriu i shkret
mos e lodh veten tuj mendu
[per me le e per me vdek
zoti diten ta ka shkru] 2x

DËRGOI: