Më mbaj mend (për 1 muaj)

Isniqemal Laci
  • Vendlindja:
  • Tearcë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Shtator 1968
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  6

Isniqemal Laci është këngëtar i njohur. I lindur ne fshatin Tearc te Tetoves, shkollen fillore e kreu ne fshat, kurse shkollen e mesme e kreu ne Tetove. Me muzik merret qysh ne shkollen fillore. Me folklor dhe muzike ne pergjithesi jane marre babai dhe gjyshi, te cilet kane kenduar pa instrumente. Merr pjese ne festivale dhe dasma, si dhe neper shoqri artistike shka teuta tearcë si dhe neper incizime neper tev lokale si ne top estrada ne tv koha si dhe ne vitet 80 ne tv shkupit.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet