Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Izet Kallaba

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Roganë 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Izet Kallaba është një autor këngësh i njohur. Kompozitori dhe artisti Izet Kallaba, është krijues i mirëfilltë i muzikës së lehtë, i këngëve popullore, i këngëve korale dhe orkestrale. Veprimtaria e tij në muzikëtari, është e gjerë, e thellë, dhe e vlerësuar me çmime të para, të dyta, dhe me mirënjohje e diploma festivalesh. Izet Kallaba kreu shkollën fillore në vendlindje, ndërsa Shkollën e Mesme të Muzikës në Prizren. I nxitur nga frymëzimet për këngën dhe të bukurën, Izeti rend të njo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Ilir Livoreka

Marsel Gunga

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Astrit Halimi

Artan Kastrati

Perparim Ademi

Faruk Banjska

Gazmend Mullahi

Mark Kaftalli

Tags: Izet Kallaba


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet