A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Izi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. I-zi me muzike filloi te merret qe nga viti 1996. Ne fillim kan qene tre veta ndersa grupi eshte quajtur "princat e repit". Perpos tij anetare te grupit "princat e repit" kan qene edhe Luli dhe Daja Bel. Kengen e pare "PSIKOLOGU " e kan realizuar ne Janar te vitit 1997. Pas suksesit qe tregoi kenga e pare, ne shkurt te po atij viti realizuan edhe kengen e tyre te dyte me titull "Lavirja". Po ne kete vit (1997) keta djelmosha te talentuar mbajten ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Prince Double H

F-Kay

Milot Hasangjekaj

Memli Krasniqi

Don Pizhi

Agon Amiga

Presioni

Cani Lazoja

Enigma

G Bani


Tags: Izi, I-Zi, I - Zi, Izi-Babushi, Izi Babushi, Babushi

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018