A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
J. Balvin

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  79
  • Emri i Vërtetë:
  • José Álvaro Osorio Balvín
  • Vendlindja:
  • Medellín 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: J. Balvin është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. José Álvaro Osorio Balvín, known artistically as J Balvin, is a Colombian reggaeton singer. Balvin was born in Medellín, the largest city of Antioquia, where he became interested in rap, dancehall, champeta and bachata at a young age. He is known for his song "Yo Te Lo Dije" and "Tranquila". J Balvin was featured on the Colombian version of "Blurred Lines" by Robin Thicke featuring Pharrell Williams & T.I., although the remix was received poorly....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ott Lepland

Emre Aydin

Christopher Uckermann

Jencarlos

Pablo Alboran

Alexander Rybak

Tose Proeski

Colonel Reyel

Alfonso Herrera

Muhabbet


Tags: J. Balvin, J Balvin

J. Balvin në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019