Më mbaj mend (për 1 muaj)

James Arthur

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
 • Emri i Vërtetë:
 • James Andrew Arthur
 • Vendlindja:
 • Middlesbrough 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: James Arthur është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. James Andrew Arthur is a British singer and musician who won the ninth series of The X Factor in 2012. His debut single, "Impossible", was released after the final and debuted at number one on the UK Singles Chart in its first week of release (the cover went on to sell over 1.25 million copies in the UK and 2.5 million copies worldwide).[2] He released his self-titled debut album in November 2013 which debuted at number two on the UK Albums Chart...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Passenger

Ed Sheeran

Alex Clare

Faydee

Nick Jonas

Taio Cruz

Iyaz

Stromae

Edward Maya

Jason Derulo

Tags: James Arthur


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet