Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jani & Erika - Busy

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Busy".
3. Video është e këngës "Busy", por nuk këndohet nga Jani & Erika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jani & Erika - Busy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 5

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Erika Ndreaj

02/04/2008

2008-04-02T00:13:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Busy" kënduar nga Jani & Erika.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jani & Erika i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Orhidea Zeqiraj Krasniqi - Busy

Të gjithë jemi të lidhur me telefonët e mençur dhe nganjëherë kjo lidhje është e tepruar.

Aq e tepruar, sa harrojmë të komunikojmë me familjen, të flasim tema të ndryshme dhe të luajmë edhe lojëra si 10 vjet më parë.

Tash, ky është shndërruar në realitet të hidhur.

Më prindërit s’kanë kohë për fëmijët e tyre, e më së keqi po e përjetojnë të vegjlit e familjeve tona.

Andaj, ia vlen të dëgjohet kënga e Orhidea Zeqiraj Krasniqit, e titulluar “Busy”.

Aq thellë mund të prekeni nga realiteti, sa që mund ta kuptoni se jeni gabim dhe fjalen “Busy” ta harroni e të kaloni pak kohë me të dashurit tuaj pa telefon.

Deba - Busy

OH OH Busy jam sot, sot busy jam
and this is me your boy DEBA,
OH OH I'm the King of RnB, so Lones give me the Beat

Verse 1:

Baby te pata vetem ty, do te vish ndonje dite do te kthesh perseri
Po ti nuk do te lajmrohesh kurr, zemren si gurr
Se kuptoj pse me le, pse ti ike aq shpejt
Se Baby tash e di, shume vone une ka mar vesh
te kujtoj nate dhe dite, kam mbetur si termet
se une di qka din ti, se ti se din qka di une
tonight im gettin Tipsy, baby im busy

Refrain:

2x
I'm sorry but today une skam kohe
jam busy b b b busy

Verse 2:

Shume Busy jam sonte ne ket nate, skam kohe per ty
se sot festoj me dajt e mi
Im gonna delete your number, so you can keep trying
Baby go back to your mama, your'e not gonna be my lover
Do te festojm deri ne 12 ora, baby come on over
i know i've got you deep babe, lones on the beat yea
at home you cry, baby party all night cause,
tonight im getting tipsy baby i'm busy

Refrain:

2x
I'm sorry but today une skam kohe
jam busy b b b busy

bridge:

Busy jam sot, dhe per gjithmone do te jem
skam nevoj per diskussion, se baby tash u ber shume vone
e ke pas shansen ti me mu, tash ti qan me za dhe vune
nuk do te jesh ti silution, se keto dite do te vashdojn
Më Shumë Këngë Nga Jani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet