Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jason Derulo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
 • Emri i Vërtetë:
 • Jason Joel Desrouleaux
 • Vendlindja:
 • Miramar, Florida 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Jason Derulo është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Jason Joel Desrouleaux (i lindur më 21 shtator 1989), i njohur në mënyrë profesionale si Jason Derulo është një këngëtar, kompozitor dhe kërcimtar amerikan. Që nga fillimi i karrierës së tij solo në vitin 2009, Derulo ka shitur mbi 30 milionë teke dhe ka arritur njëmbëdhjetë solo Platinum, përfshirë "Wiggle", "Talk Dirty", "In My Head" dhe "Whatcha Say". Derulo lindi në Miramar, Florida, bir i prindërve haitianë. Ai filloi të këndonte në moshë t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Bruno Mars

Chris Brown

Nick Jonas

Faydee

Iyaz

James Arthur

Stromae

Ed Sheeran

Edward Maya

Taio Cruz

Tags: Jason Derulo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet