TEKSTESHQIP

Gerard Merdani
Edhe Nje Here
Lyrics

Cdo nate mendo per ne..
per ate qe ne kishim dje..

[Verse 1]

Sotedhe nje dite me shume
zgjohesh me mendjen tek une
Nuk e ke me nje sms
Ku te shkruajnemirmengjes princeshe

Por ti moskokcarese jo nuk te intereson
thua do ja dal si gjithmone
ja qe tani sikur nuk e ndjej me
ndoshta nuk ndjeva kurre per te

Del kalon ne rruget ku kaluam bashke
degjon fjalet qe un ti thashe
Jo une jam e forte asgje sme prek
e kto fjale nuk i beson as vete

Mes njerezve tane thjesht buzeqesh
thuaj qe me mua me sdo qe te jesh
shkaterro dhe ate pak cka mbeti

[Chorus]

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ishte pa vlere
cdo nate lutesh per ne
te me kishe edhe nje here

[Verse 2]

Dhe une dhe ai qe do vertet
nje dite do lodhet
kur e sheh qe dashuron me kot
kur e sheh qe asgje smjafton

Ti me shkaterron edhe kujtimet
Por une kurre sdo them qe nuk te ndjeva
se mbi veten nuk mund te shkel

[Chorus]

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ishte pa vlere
cdo nate lutesh per ne
te me kishe edhe nje here

[Bridge]

Nese ti se di per gjithe kohen qe ishim bashke te desha me shpirt te desha me shpirt...

E tani qe nuk jemi bashke me duaj ti...me duaj ti...

[Chorus]

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ishte pa vlere
cdo nate lutesh per ne
te me kishe edhe nje here....

Te me kishe edhe nje here......

DËRGOI: