A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jazmine Sullivan

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Emri i Vërtetë:
  • Jazmine Marie Sullivan
  • Vendlindja:
  • Philadelphia 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jazmine Sullivan është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Jazmine Marie Sullivan is an American recording artist from Philadelphia, Pennsylvania. Her debut single "Need U Bad," produced by Missy Elliott, reached number one on Billboard '​s Hot R&B/Hip-Hop Songs chart, while her second single, "Bust Your Windows," produced by Salaam Remi, peaked at number four. Elements of r&b, reggae, dub, pop, jazz, Neo soul and doo-wop can be heard in her work. Jazmine cites singers Kim Burrell, Lauryn Hill, Brandy, S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shontelle

Ciara

Miranda Lambert

Katy Perry

Jordin Sparks

Christina Perri

Hilary Duff

Vanessa Hudgens

Kat Deluna

Lady Gaga


Tags: Jazmine Sullivan

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019