A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk ka akoma asnjë votë

(1913-2004)  
  • Vendlindja:
  • Poitiers 
BIOGRAFIA: Jean Rousselot është një shkrimtar i huaj. Jean ROUSSELOT është një poet dhe shkrimtar francez. Një jetim nga një familje e klasës punëtore, Jean Rousselot duhet të kënaqet me studime të shkurtra dhe të fitojë jetesën që nga mosha 15 vjeçare. Vjehrri i tij e bëri atë të ndërpriste studimet. Jean Rousselot hyn si ndihmës i Prefekturës së Vienne. Rousselot gjithashtu takohet me poetin Louis Parrot, i cili bëhet shoku i tij, mentori i tij. Në vitin 1931, Jean Rousselot studioi ligjin dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Gérard de Nerval

Paul Verlaine

Charles Baudelaire

Artur Rembo

Alain Borne

Sharl Bodeler

Mark Strand

Juan Ramón Jiménez

Erik Stinus

Pablo Neruda


Tags: Jean Rousselot

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019