A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jehona Labe

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
BIOGRAFIA: Jehona Labe is a popular group/singers of Polyphonic Traditional music. E themeluar në shkurt të vitit 1999, Jehona Labe shpejt krijoi një reputacion si një nga ansamblet vokale më të respektuara që kryen polifoninë tradicionale të Lab-it që është unike për Shqipërinë jugperëndimore. Grupi i tërheq anëtarët e saj kryesisht nga rrethi i Vlorës edhe pse disa nga vokalistët vijnë nga zona të tjera brenda rajonit të Labërisë. Grupi ka performuar gjerësisht në Shqipëri dhe gjithashtu ka dhënë koncerte jashtë vendit në Gre...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Polifonia Labe

Grupi Ergjëria

Grupi Polifonik I Bençes

Grupi I Pleqve Të Himarës

Grupi Polifonik I Mallakastres

Violinat E Lapardhasë

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Minatori

Korgelt

Ligji Rruges


Tags: Jehona Labe, Grupi Jehona Labe

Jehona Labe in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019