Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jehona Labe - 11 Luan Shqipetar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

x2
11 luan shqipetar
mes dhunes e maresis
e bene kombin krenar
mu ne zemer te serbis

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
Beogradi porta mbylli
vuri telat ne kufi
por shqipja zbriti nga qjelli
se jeton ne kaltersi

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
me urrejtje te ngarkuar
derdhen elmin shekullor
por shqipetaret te bashkuar
kan dal zot ne per sinor

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
smaili dhe boletini
kryelart e faqe bardh
o bijet e shqipes ku ini
i puthem djemt ne ball

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

2x
zoti sikur i dergoj
keta burra me ferman
se shqipen ton e bekoj
dhe papa ne vatikan

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
hapen krahet permbi trojet
do ta mbajim shtizen me dhembe
simbolin qe na ben rroje
se shkel dot njeri me kembe

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona
11 sa 10 miljona


Ky tekst u dërgua nga SabinaJehona Labe
Publikimi: 28/10/2014


Jehona Labe - 11 Luan Shqipetar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "11 Luan Shqipetar".
3. Video është e këngës "11 Luan Shqipetar", por nuk këndohet nga Jehona Labe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jehona Labe:


Komente 0