A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jehona Lumi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  27
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Jehona Lumi is a popular singer of Pop music. Menjëherë pas përfundimit të spektaklit ‘The voice of Albania’ pjesëmarrësit, e sidomos ata që arritën të kualifikohen deri në etapat më të rëndësishme të këtij formati, kanë nisë menjëherë punën në ndërtimin e karrierës muzikore. Jehona Lumi, pjesëmarrësja nga grupit i Elton Dedës arriti deri në netët live. Në vitin 2012, Jehona Lumi merr pjesë në The Voice Of Albania 2. Në Maj 2013, Jehona Lumi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Era". ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Suanita

Vesa Smolica

Tringa Rexhepi

Gentiana Podrimaj

Sara Kalaveshi

Nazmije Selimi

Bubulina Krasniqi

Mirsa Kerceli

Edita Sopjani

Arlinda Gaxherri


Tags: Jehona Lumi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019