Jennifer Peña

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Emri i Vërtetë:
  • Jennifer Marcella Peña
  • Vendlindja:
  • San Antonio, Texas 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Jennifer Peña është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jennifer Marcella Peña is an American Tejano/Latin pop singer and actress who has sold over 3.5 million records internationally. Peña is the third and youngest daughter of Jaime and Mary Peña with other siblings Janet and Jackie. Peña is of Mexican descent native to the state of Texas raised in Corpus Christi, Texas. Peña first achieved notoriety after performing at the Astrodome in Houston, Texas during a Selena tribute concert in 1995 while ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Shy'm

Dulce Maria

Maite Perroni

Edurne

Poli Genova

Paola

Indila

Elena Ristevska

İrem Derici

Ana Isabelle


Tags: Jennifer Peña

Krijo Një Kartolinë