Jessie J

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63
 • Emri i Vërtetë:
 • Jessica Ellen Cornish
 • Vendlindja:
 • Londer 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jessie J është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jessica Ellen Cornish, better known by her stage name Jessie J, is an English singer and songwriter. Born and brought up in London, England, she studied at the BRIT School before signing with Gut Records and striking a songwriting deal with Sony/ATV Music Publishing where she wrote for artists including Chris Brown and Miley Cyrus. After signing with Universal Republic, Jessie J came to prominence following the release of her debut single, "Do...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Adele

Tal

Miley Cyrus

Demi Lovato

Lana Del Rey

Vanessa Hudgens

Katy Perry

Hadise

Lady Gaga

Selena Gomez


Tags: Jessie J

Krijo Një Kartolinë