TEKSTESHQIP
Jessie J
Without You
Flag AnglishtAnglisht
I'm not a little girl
So promise you won't hide it
Raw as it comes, oh don't you try to disguise it
Reality is crashing in and it hits me like broken glass
It's like my entire life just got really really fast
Like a melting cloud I'll cry out for you, yeah
Like an empty room I'll be missing you, yeah

[Chorus:]
We've got so much more to live
We've got so much more to do
Life won't be the same without you
We've got so much more to laugh
And so much more to lose
Life won't be the same without you
No, oh no, no, no, no

Starin' at the dark, I'm the only one who waits
Trying to control my tears but this is stupid hard to take
Clutching out to you while you're slipping through my hands
I wanna see the good in this but it just doesn't make any sense
Like a bird that never flew I'll cry out for you
Like a rose that never grew I'll be missing you

[Chorus:]
We've got so much more to live
We've got so much more to do
Life won't be the same without you
We've got so much more to laugh
And so much more to lose
No, my life won't be the same without you

Wish we'd spend more time together
I should have come to see you more
Wish I'd have learnt what you loved,
What you hated, what you liked
And the things you adored
And now I'm here trying to fill this space
That once was framed by your face
And when you're gone all I have is this song

[Chorus:]
We've got so much more to live
We've got so much more to lose
Life won't be the same without you, yeah
We've got so much more to live
We've got so much left to do
No, my life won't be the same without you
Pa Ty
Flag ShqipShqip
Nuk jam vajz e vogel
te premtoj se nuk di fshihem
mere kete si te vjen, mos tento ta destimulosh
u prish morali im dhe me godet si kristale te kuqe
eshte sikur te gjith jeten time kaloi shum shpejt
si nje mjegull e embel, do te qaj per ti, po
si nje dhom boshe, do me mungosh ti, Po

Reff:
Kemi dhe shum per te jetuar
kemi dhe shum per te bere
jeta nuk do jet e njejt pa ty
kemi dhe shum gjera per te qeshur
dhe shum tjera per te humbur
jeta nuk di jet e njejt pa ty
Jo, oh jo, jo, jo ,jo

Shikoj ne erresir, un jam e vetmja qe pres
provoj ti ndal lotet, por eshte e kot, budallallek
sepse eshte shum e veshtir per ta ber
tentoj tet arrij, por me rreshqet ndermjet dy duarve
tentoj ta shikoj te miren e kesaj
por asgje nuk ka kuptim
si nje zog qe asnjeher nuk fluturoi, do qaj per ti
si nje lule qe asnjeher nuk u rrit
do me mungosh shum.

Reff:
Kemi dhe shum per te jetuar
kemi dhe shum per te bere
jeta nuk do jet e njejt pa ty
kemi dhe shum gjera per te qeshur
dhe shum tjera per te humbur
Jo, jeta nuk di jet e njejt pa ty

Ishalla kalojm me shum koh bashk
do te duheshte tet shikoj me shum
do deshiroja tet dija se cka urren
cka te pelqente, dhe cka adhuroje
jam ketu duke tentuar te mbush boshllekun
qe nje dit ka len shenje per ty
dhe kur do te ikish e gjitha qe do ngel tek mua eshte kjo keng.

Reff:
Kemi dhe shum per te jetuar
kemi dhe shum per te bere
jeta nuk do jet e njejt pa ty
kemi dhe shum gjera per te qeshur
dhe shum tjera per te humbur
Jo, jeta nuk di jet e njejt pa ty
KONTRIBUESIT