Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Jeta Faqolli - Pendimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

PoliFest 2004

Komente

Asnjë Koment

01/06/2004

2004-05-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pendimi" kënduar nga Jeta Faqolli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli - Pendimi

Sa gabim me t'pase
E mos me mujt me t'dashte
Sa zhgenjim ishe kane
Ti moj dashni
Sa xhelozi mrenda kish pase
E nuk e kisha dite
Sa e lendume jom
Mendja kurre nuk ma kish prite
Per ty u verbova e tera
Fjalet si gjylpana i pate
E se kuptova e mjera
Sdi sa mekatet i bane
E u betova,per ty u betova
E u pendova...
Se mohova,kurre se mohova
Sa dashurova...
Nje denim t'forte ma ke dhane
Qe ma ka thy kete shpirte
Nje premtim s'dite me mbajte
Ti moj dashni..
Sa xhelozi mbrenda kish pase
E nuk e kisha dite
Sa e lendume jom
Mendja kurre nuk ma kish prite
Per ty u verbova e tera
Fjalet si gjylpana i pate
E se kuptova,e mjera
Sdi sa mekatet i bane
E u betova,per ty u betova
E u pendova...
Se mohova,kurre se mohova
Sa dashurova...

Enxhi Nasufi & Boocky Dj - Pendimi

Pse po me thua sa me mungon,
Pse po betohesh se pa mua dot sjeton,
Ti pse nuk mi the kto fjale atehere,
A ndoshta vetmia heshtur shpirtin po ta merr...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Mos me kerko kohen ta kthej
me zemren akull sot asgje per ty nuk ndjej
Pendimi yt nuk ka me vlere
Dhe pse vetmia heshtur shpirtin po ta merr...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Nese vertete me do,
dhimbjen ma lesho,
jeten tende ti vazhdo.
Dhe pse refuzoj
brenda e pranoj
te harroj nuk mundem jo.
Se ty te fala cdo mundesi
ti shume mire e di
edhe shpirtin ta kam dhene.
Sa te doja, zoti e di
por eshte vone per ne tani...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Aida Doçi - Pendimi

nje gje shpirtin ma rendon
nuk e di as vet qka kam 2x

te lutem zot ti tregom
n'zemren time a kam iman
te lutem zot mu tregom
n`zemren time a kam iman 2x

mu gjunahet m`kan bo ven
nuk pom lon zot met permen 2x

o All-llah ti qe jep jet
ngjallma zemren qe mka vdek 2x

a su ngope nefsi im
me mekate e defrim 2x

a nuk erdhi koha mo me u pendu
me lot tuj qa 2x

ban gjunahe ne fshetehsi
dhe menon askush se di 2x

hiq prej zotit turp nuk ke
qe te sheh kudo qe je 2x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jeta Faqolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet