Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeta Mehmeti, Ervin Bejleri & Ervin Bushati - Pranë Detit Blu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
(Sirena E Vogël II: Kthim Në Thellësi)

Ti je gjithë bota ime
Gëzimi im ti je gjithnjë
Ti je si kënga që këndoj
O e ëmbla Melodi

E dashur, është koha të shkojmë
Shikoje si është, si dielli
Tepër hyjnor, ti je e përkryer
Po shiko pak orën
Gati do jetë?

Anija po pret urdhërin tuaj
Udhëtoni gjithkund, veç më thuaj
Drejtoje, djalosh
Kujdes se po vijnë
Gati trumpeta, bini daulle

Pranë detit blu ne shkojmë
Drejt botës që e njoh mirë
M'rreh zemra fort, si kurrë më parë
Fëmijën që mbaj, dhuratë e rrallë

Pranë detit blu ne shkojmë
Kësaj bote i përkasim ne
Sot e takojmë princeshën tonë
...në zemër do t'ketë

Po vjen Arieli
Erdhi Arieli?
Po vjen Arieli
Erdhi Arieli? (3x)
Po vjen Arieli (6x)

Pse gjithë ky emocion shpërtheu në oqean
U mbush gjithë deti me dritë
Pa frikë le ta themi, ne sot po festojmë
Për të ëmblën Melodi

Arieli sot na erdhi
Të gjithë e përshëndesim
Dëfrejmë edhe këndojmë
Të mbledhur gjithë së bashku
Një zëri i urojmë, për të ëmblën Melodi

Pranë detit blu ne shkojmë
Deti është bota jonë
Zemra rreh fort, të gjithë këndojmë
Melodi, gëzimi jonë

Pranë detit blu ne shkojmë
Deti është bota jonë
Së bashku gjithë jemi, jemi përherë
Si në tokë, ashtu dhe në det

Kjo është bota jote
Toka edhe deti janë një
Gjithmonë kam ëndërruar
Në zemrën time të jesh gjithnjë

Pranë detit blu ne shkojmë
Kësaj bote i përkasim ne
Së bashku gjithë jemi, jemi përherë
Si në tokë, ashtu dhe në detFeaturing: Ervin Bushati
Publikimi: 13/03/2017Më Shumë Këngë Nga Jeta Mehmeti:


Komente mbi këtë këngëJeta Mehmeti, Ervin Bejleri & Ervin Bushati - Pranë Detit Blu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranë Detit Blu".
3. Video është e këngës "Pranë Detit Blu", por nuk këndohet nga Jeta Mehmeti, Ervin Bejleri & Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.