{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Jetmir Mehmeti është një autor këngësh i njohur. AUTOBIOGRAFI: Shkodra është vendlindja ime ku dhe kam nisur karrieren time si muzikant. Kam ndjekur studimet në shkollën e muzikës “ Prenk Jakova” dhe më pas Akademinë e Arteve, profili, Kompozicion. Fillimet e para të mia artistike shënojnë vitet ’92 kur u krijua grupi “E nesermja”. Jetmir Mehmeti - tastierë, Dorian Golemi -Kitarrë solo, Pranvera Sula - Kitarrë bas ,Shpetim Taraboshi- Bateri, Ervin Bushati & Aleksander Tuka -kengetarë solist. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0