A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Jetmir - Dit E Re


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/10/2019

2019-10-03T18:00:35


"Dit E Re" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Jetmir.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Jetmir i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Elinel. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Alban Skenderaj Reff

Mesa duket kët natë,do ta kujtoj,
Mesa duket nesër,një dritë e re do të më zgjoj.
Mesa duket kët natë,do ta kujtoj,
Mesa duket nesër,një dritë e re do të më zgjoj.

[Elinel]

Tu pritë ni ditë mem
Ngrit n'pozitë me çitë aftesin,
Kom mrri ni pik mos mu çudit,
Se jeta m'ka merzitë,
M'rriva n'kët ditë me shkel,
Çdo sfidë prej kerkujt mos me prit,
Nita çdo dhimtë skom mujt,
Me çit tu bertitë e tu peshperitë,
KUSH MUN MEM NIII !!!!
Theva kufitë,se i pash,
Ligësit n'sit tu pri,
Veq rash ën thik tash,llogarita a kom
Llogari n'përsëritje,
Me naj pritje,
Me vet ngritje mi,
Çuditë mi qitë n'pozitë,
Si pikë nër pikëçuditse,
Veq jon rritje,1 fije dritë m'bje,
Me mun e dhimbje,Sot keshi se i kom kalu,
Dje po i kom kalu dje,
A sot ?? Osht ni ditë e re.

[Alban Skenderaj] [Reff]

Mesa duket kët natë,do ta kujtoj,
Mesa duket nesër,një dritë e re do të më zgjoj.
Mesa duket kët natë,do ta kujtoj,
Mesa duket nesër,një dritë e re do të më zgjoj.

[Elinel]

Jeta shpesh shkon poshtë
Boll e kem majt kryt te poshtë
Problem t'moqem sa t'kem moshë
Qato duhesh veten me shnosh
Mi leju t'bojn bloshh
Trupin shosh qato rrzohesh
E gjujnzohesh e sheh veten
S'respektohesh
Vet respekti osht i shejt
Edhe nese qohen krejt
Duhesh ti me nejt i njejt
Me dasht veten kur tjert jon tut urrejt
Hin n'luft me krejt po maje paqen e mrenshme
Se zemra don qa don,nuk osht e vemendshme
Kurgjo s'nal ti kritikust
Mi shendrru n'adhurus
Mi kshyr n'sy me buzqeshje
Ata qe jon kon perqmus dikur
Dikur me ty si humbs mi kthy
Humbja per ty s'egziston
Kjo fjali ska kuptim per ty

[Alban Skenderaj] [Reff]

Mesa duket kët natë,do ta kujtoj,
Mesa duket nesër,një dritë e re do të më zgjoj.
Mesa duket kët natë,do ta kujtoj,
Mesa duket nesër,një dritë e re do të më zgjoj.


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019