Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeton Kelmendi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  165
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
BIOGRAFIA: Jeton Kelmendi është një shkrimtar i njohur. Jeton Kelmendi, poet, dramaturg përkthyes letrar, analist politik, profesor universitar, akademik dhe publicist, lindi më 1978 në Pejë. Shkollën fillore dhe të mesmen i kreu në vendlindje, ndërsa studimet për Komunikim Masiv në Prishtinë, kurse studimet post-diplomike në ULB – Universitetin e Brukselit (Politikat ndërkombëtare dhe çështjet e sigurisë). Masterin e dytë e mbaroj për diplomaci, ndërsa doktoratën për politikat e sigurisë ndërkombë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mehdi Krasniqi

Arben Dreshaj

Argjend Hasani

Mehmet Bislimi

Leo Gjata

Dhimiter Nica

Sulejman Krasniqi

Imri Trena

Skender Lazaj

Trifon Xhagjika

Tags: Jeton Kelmendi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet