Më mbaj mend (për 1 muaj)

JMC
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhulio Xhaferri
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Janar 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: hip-hop

JMC është këngëtar. Emri i tij i vertete eshte XHULIO XHAFERRI. Emri JMC ka lindur nga shkronjat e para te Julio Microphone Criminal. Eshte pjesetar i grupit "OMERTA" qe do te thote BETIM PER HESHTJE

Në Prill 2005, Jmc merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Degjo Dhe Mos Harro".

Në Maj 2008, Jmc merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Alasalut", në bashkëpunim me Liri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  JmcGl  

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga JMC »

Komente 0