Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Dassin

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
(1938-1980)  
  • Vendlindja:
  • New York 
BIOGRAFIA: Joe Dassin është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dassin was born in New York City to American film director Jules Dassin (1911–2008) and Béatrice Launer (1913–1994), a New York-born violinist, who after graduating from a Hebrew High School in the Bronx studied with the British violinist Harold Berkely at the Juilliard School of Music.[2] His father was of Ukrainian and Polish-Jewish extraction, his maternal grandfather was an Austrian-Jewish immigrant, who arrived in New York with his family at...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Barry White

Jencarlos

Pablo Alboran

4tune

Alihan

Kubat

Muhabbet

Sak Noel

Ferdi

F-Raz

Tags: Joe Dassin


Komente mbi këtë artist