A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jola Puci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  36
  • Emri i Vërtetë:
  • Jolanda Puci
  • Vendlindja:
  • Kelcyre 
BIOGRAFIA: Jola Puci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore folklorike dhe popullore tetovare. Jola Puci, njihet ndryshe si Jola dhe ka lindur në Kelcyre, por eshte rritur ne qytetin e Durrësit. Ajo është këngëtare dhe tekst-shkruese. Ka marre pjese në evenimente te ndryshme qe nga viti 2000. Mund te permendim Top Fest 2 2005, Kenga Magjike, Nota Fest etj. Jola ka kenduar në të gjitha trevat shqiptare, kryesisht ne dasma me repertorin e saj te larmishem te muzikes pupullore. Në Prill 2005, Jolanda Puci merr pjesë në Top Fest 2 me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Morena Reka

Habibe Ostreni (Bibe)

Ema Qazimi

Ermira Babaliu

Gerta Heta

Vjollca Luka

Lindita Theodhori

Fatma Zyberi

Alida Hisku

Nertila Koka


Tags: Jolanda Puci, Jola, Jola Puci

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019