Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jola Puci - Dy Zemrat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Zemrat".
3. Video është e këngës "Dy Zemrat", por nuk këndohet nga Jola Puci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jola Puci - Dy Zemrat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Jola Puci

Komente

Asnjë Koment

07/10/2018

2018-10-07T12:20:33+00:00Sa vite dashni kaluam ne bashke
a te pyeta ndonjehere sa me ke dasht
edhe pse nuk flet une te kuptoj
heshtjen tende zemer di ta lexoj

Ref
kerkoj kerkoj vec dy fjale
me duaj me duaj sa jemi gjalle.

Ndjej ngrohtsi kur flet me goj
se pa ty nuk egzistoj
Se dashnia nuk njeh plan
kur dy zemrat nje vend kane.

E di zemer se me ndjen dhe ti
vec prania jote me sjell qetesi
nuk genjen dot zemra kur dashuron
syrin tend vec une di ta lexoj.

Teksti: Jola Puci

Më Shumë Këngë Nga Jola Puci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë