Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jola Puci - Sa Fjale  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Jola Puci

Komente

Asnjë Koment

05/11/2017

2017-11-05T05:52:22+00:00U takuam nje nate vere plot pasion
 yjet numëronim deri vonë
te flija  ne krahun tend u be refren
refren qe larg teje dhëmb

Te fala gjith veten pa hezitim
kjo eshte dashuria mos kerko shpegim
e bukur e cmendur sido qe te jete
qendro permball si burre i vertete.
                        
                        ref
Sa fjale u thane moj zemer
kur syte xixllonin vetem drite
sa reshje rane ne zemer
e ti nuk fole kishe frike
e cfar ti mund te thoje
kur e gjitha ishte nje lot
me zemren jo nuk flitet
kur krenaria nuk hesht dot


Si ti besoj ndjenjes kur hesht  pa kuptim
I dha sens gjithckaje por jo  fatit tim
Sa shum u trazua ky shpirt nga nje fjale
Nje fjale qe kurre su tha

Tani jam e lire dhe te harroj
Pa lot pa dhimbje vazhdoj te jetoj
E njejta kurre nuk do te jem
Kur zemra ftohet krenaria s'vlen.


Më Shumë Këngë Nga Jola Puci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet