Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Jona Jasimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
 • Vendlindja:
 • Elbasan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Jona Jasimi është një këngëtare. Ne moshen 7 vjecare transferohet me familjen ne Firenze te Italise dhe aty fillon te kuptoj aftesite dhe dashurine qe ka per muziken. Ne moshen 10 vjecare futet per kanto operistik tek shkolla Guido Monaco ne Prato. Edhe pse ishte shume e vogel u perzgjedh nga komisioni i shkolles te merrte pjese ne Operen OTELLO te Giuseppe Verdi ne nje nga Teatret me prestigjoz ne Itali " Maggio musicale Fiorentino". Mbas shume koncertesh neper qytete te ndrysh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Arbenita Arifi

Donna

Alma Saramati

Linda Hyseni

Albora

Ayssel Kristuli

Matilda Mati

Eniada

Enia

Ola


Tags: Jona Jasimi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet