A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jonida Maliqi

Ktheju Tokës ➡ Ritorna Alla Tua Terra

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Ktheju Tokës

Ti kendon edhe qan
Në duar lotët mbledh, i mban

Një ditë jeton, në tjetrën vdes
Sa mall, pak shpresë
I vetëm, pa identitet (Eh-eh-eh...)

Ah-ah-ah... Ah-ah-ah... (Ah-ah-ah...)
Ah... ah...

[REF.:]
Ktheju tokës tende
O njeri që zemrën lë peng
Ktheju tokës tende
Ti e di një zemër të pret

Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia
Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia

Një ditë jeton, në tjetrën vdes
Sa mall, pak shpresë
I vetëm, pa identitet

[REF.:]
Ktheju tokës tende
O njeri që zemrën lë peng
Ktheju tokës tende
Ti e di një zemër të pret

Ah-ah-ia-ia-iaia-ah, ah-ah...
Ah-ah...


Ritorna Alla Tua Terra

Tu canti e piangi
Nelle mani raccogli le lacrime, li tieni

Un giorno vivi, nel prossimo muori
Quanta nostalgia, poca speranza,
Da solo, senza identità (Eh-eh-eh...)

Ah-ah-ah... Ah-ah-ah... (Ah-ah-ah...)
Ah... ah...

[Coro:]
Ritorna alla tua terra
Tu che hai lasciato il cuore in ostaggio
Ritorna alla tua terra,
Tu lo sai che un cuore ti aspetta

Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia
Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia

Un giorno vivi, nel prossimo muori
Tanta nostalgia, poca speranza,
Da solo, senza identità.

Ritorna alla tua terra,
Tu che hai tenuto in pugno un cuore!
Ritorna alla tua terra,
Tu lo sai che non può più aspettare!

[Coro:]
Ritorna alla tua terra
Tu che hai lasciato il cuore in ostaggio
Ritorna alla tua terra,
Tu lo sai che un cuore ti aspetta

Ah-ah-ia-ia-iaia-ah, ah-ah...
Ah-ah...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019