Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Jonida Maliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  167
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jonida Maliqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Qe ne moshe te vogel ka patur deshiren per te kenduar dhe nuk privohej aspak nga ambjentet qe e rrethonin. Ishte pjanistje Nora Cashku e cila e degjoi per here te pare ne autobusin e unazes teksa po kendonte nje kenge te Parashqevi Simakut. Viten qe vijoi duke u terhequr nga keshilla e zonjes Cashku e ema e regjistroi ne konkursin e shkolles se muzikes “Deshmoret e Lirise” ku studioi per kater vjet violine. Ne moshen 9 vjecare nen ndikimin e Suza...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareNuk Te Pres (2005)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (5)

14
9
4
0
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Elia Zaharia

Juliana Pasha

Barbana

Erga Halilaj

Kamela Islamaj

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Lili Gjidodaj

Ingrit Gjoni

Çiljeta

Tags: Jonida Maliqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet