A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Jonida Maliqi - Te Lumtur Te Dua


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/01/2008

2008-01-24T14:21:54

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.1"


Hesht natyra n’fshatin tone
Lule bliri kundermon
Syt e njomet cpo shikojn
nga lart ne oborrin tone
Vall mos shohin ara gruri
Zgjime t’plugut pranveror
Ndjejne flladin qe ndrit nurit brezit nuseror
Si gonxhe , e bardh si bora perhere
Si rreze dielli pranvere , mu rritsh pa lot
Te gezuar embel si mjalt trendeline
Ne fusha krah gjeraqine , vallera te do
E lumtur natyra hedh me kunore
pac gjithe fsahtin dasmore e gaz nga mot

Degjoje kengen e nenes,
kengen e nenes qe kendon fort

Degjoje kengen e jetes,
kengen e nenes qe kendon fort.


Ky tekst u dërgua nga Renaldo Bano
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019