TEKSTESHQIP

Jonida Maliqi
Parfum Nate
Lyrics

Hene e plote,Si naten qe te njoha ty,
Mrekulli e mbrojta vet aq shume,
Ne delir,Askush nduk do te na ndalte ne,
Tani vone, do ikesh ti nga une.

Shume ore te gjata, Qe kam heshtur pritur ty,
Hijet do te te ndjekin pas,
Ne kujtesen time,Mbetesh nje gabim i madh,
Hiqe masken te te shoh prap.

Sa here afer meje vjen me merr,
Dhe embel me pushton,
E dehur do jem un brenda shpirtit tjeter do zbuloj,
Po sot do mesosh dhe ti se cdo fillim nje fund e ka,
Se lojrat e nates po mbarojne, dhe puthja do na ndaje,

Ti me naten vjen si parfum qe askush nuk e njeh
Afrohesh ngadale,
Mbi lekure jo nuk te ndjej,
Tjeter jete do te kerkoj tjeter shije do te me marre me vete,
Tretesh ne shi,
Naten vjen me naten shkon, naten shkon