TEKSTESHQIP

Jonida Maliqi
Hije
Lyrics

(Si hija, me perndjek)
Dashnin e vrave vrave
Edhe na vrave vrave
Sa m'ke lendu ta dish sa m'ke lendu
Me lot I laje laje
Me lot I laje laje
Por prap dhe tu
Kur po m'vdes per mu
Nuk e lene pike ne zemren tim ti
Pa ty me thone ca fjale shpirti
Po du me dite ku ke ik ti
A jam mire ti?
Ti vjen si hije mas meje
Hije mas meje
Ti vjen si hije e nuk po mund te prek
Zemren ma theve ma theve
Larg meje e theve
Dikur e theve e me s'mundesh me m'prek
Dashnin e vrave vrave
Edhe na vrave vrave
Sa m'ke lendu ta dish sa m'ke lendu
Me lot I laje laje
Me lot I laje laje
Por prap dhe tu
Kur po m'vdes per mu
(Instrumental)
Zemren e ftohte e pate
Mbushur me mekate
Keshtu ti je I njejti sikur dje
I mbushur me mekate
O me mekate
Mos u fsheh veten mos e genje

(Dashnin e vrave vrave)
(Edhe na vrave vrave)
(Sa m'ke lendu ta dish sa m'ke lendu)
Dashnin e vrave vrave
Edhe na vrave vrave
Sa m'ke lendu ta dish sa m'ke lendu
Me lot I laje laje
Me lot I laje laje
Por prap dhe tu
Kur po m'vdes per mu

DËRGOI:
INFO
Është për tu duartrokitur fakti që projekti muzikor është lansuar tek fansat i plotësuar nga ana vizuale edhe me anë të një klipi muzikor, produksionin e të cilit e punoi Pro Video, teksa regjisori i videos është Bossmgmtal. Ky videoklip u publikua me datë 1 Gusht 2022. Kënga kanë punuar së bashku si tekstshkrues Jonida Maliqi & SBS Entertainment, ndërsa për produksionin audio janë përkujdesur SBS Entertainment.