Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jordin Sparks

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
 • Emri i Vërtetë:
 • Jordin Brianna Sparks
 • Vendlindja:
 • Phoenix 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Jordin Sparks është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Jordin Brianna Sparks is an American singer, songwriter and actress. In 2007, she rose to fame after winning the sixth season of American Idol; at age 17, she became the youngest winner in the series' history. Her self-titled debut album was released later that year; it was certified platinum by the Recording Industry Association of America (RIAA) and has sold over two million copies worldwide. The album spawned US Billboard Hot 100 top-ten singl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ciara

Kat Deluna

Christina Perri

Natalia Kills

Alexandra Stan

Alessandra Amoroso

Leona Lewis

Carly Rae Jepsen

Demi Lovato

Vanessa Hudgens

Tags: Jordin Sparks


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet