A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jorgo Telo

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
(1945-2013)  
  • Origin:
  • Konckë Të Zagorisë 
BIOGRAFIA: Jorgo Telo is a popular writer. Jorgo Sofokli Telo lindi në fshatin Konckë të Zagorisë (Gjirokastër), pas shkollës së mesme pedagogjike, mbaruar në Gjirokastër në 1963, vazhdoi studimet e larta në Institutin pedagogjik “A. Xhuvani” në Tiranë, fakulteti gjuhë-letërsi-histori, të cilin e mbaroi, duke përftuar diplomën e mësuesisë në vitin 1965. Veç profesionit u angazhua tërësisht vit pas viti në veprimtari kulturore në shkollë e në fshatrat ku punonte si mësues, duke krijuar ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Xhevahir Cirongu

Ndoc Papleka

Vasil Tabaku

Koçi Petriti

Hiqmet Meçaj

Fatmir Terziu

Ndoc Gjetja

Pjetër Budi

Jorgo Bllaci

Martin Camaj


Tags: Jorgo Telo, Jorgo S. Telo

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019