Më mbaj mend (për 1 muaj)

José Emilio Pacheco

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1939-2014)  
BIOGRAFIA: José Emilio Pacheco është një shkrimtar i huaj. Poet, shkrimtar dhe përkthyes meksikan. Në vitin 2003 fitoi çmimin Octavio Paz dhe një vit më pas çmimin Pablo Neruda, kurse në vitin 2009 çmimin Cervantes. Një nga poetët më të dashur në Meksikë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Roger Casanatan

Ronny Someck

Tasos Livadhitis

Saint-John Perse

Omer Kajami

Luke Morgan

Giuseppe Ungaretti

Mark Shagall

Bulent Ecevit

Tomas Tranströmer

Tags: José Emilio Pacheco


Komente mbi këtë artist