Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Josif Gegprifti

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Josif Gegprifti është një shkrimtar. Në vitin 1973 mbaroi gjimnazi m "Muharrem Çollaku" në qytetin e Pogradecit. Në vitin 1978 mbaroi ish Shkollën e Lartë të MPB dhe emërohet oficer në DPB Vlorë ku qëndroi deri në vitin 1991 kohë në të cilën transferohet pranë SHIK Tiranë deri në vitin 1993. Në vitin 1998 rifillon punë në SHIK deri në vitin 2007. Josifi ka botuar dy libra me poezi, një libër me tregime dhe një roman. Është botues në disa. Gazeta të ndryshme me poezi e tregi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Agim Xhuveli

Hyqmet Hasko

Petrit Ruka

Vahit Nasufi

Ragip Ramaj

Xheladin Hamza

Martin P Lleshi

Rrustem Geci

Astrit Gjocaj

Hasan Qyqalla


Tags: Josif Gegprifti

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet