Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Josif Gjipali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
BIOGRAFIA: Josif Gjipali është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Tenor qe po hap nje karriere te mrekullueshme ne skenat e Europes duke luajtur rolet me te rendesishme te tenorit ne operat e medha, duke i dhene emrin e vecante te nje tenori te klasit te pare. Mbas nje karriere te suksesshme ne Shqiperi ai sot deputon ne operen e La Scala, Milano si dhe ne te gjithe skenat me prestigjoze te Europes ne rolet e operave si "Trovatore", "Traviata", "Ballo me Maska", "Bohema", "Turandot", "Toska", "Norma" etj. Nivel...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Denik Prizreni

Xhelal Bakraqi

Riad Ymeri

Hysen Koçia

Mustafa Ymeri

Ibrahim Tukiçi

Latuà

Xhelal Xheladini

Burim Kastrati

Kacho


Tags: Josif Gjipali

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet