Më mbaj mend (për 1 muaj)

JR - Fjalë Vajtimi (Feat. Marvin Grujo)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Teksti made by JR:

Rap #1

Fjal vajtimi eshte historia e 1 trimi
aty ku ndodhet shoqnia nga zemra buron guximi
e ka nga vetbesimi per shok gjithmon vlersimi
do fjal tpleqve du me fol sdi qysh i del kuptimi

i thoshe synit njife hasmin e dores ngreje qarkun
e komes hidhe lakun e zemres derdhe gjakun
se per shok per shok shtishe njerz ne tok
e kta shok per ty sot jam tu derdh shum lot

rrit nbjeshk e male mbi supe sa shum halle
cdo problem n'dysh e cave si trimi i nje pralle
i rrit me burra malsie gjith jeten tu pa hije
edhe gjum kur flije dhimje pa asni vetdije

eshte e vshtir te jetosh kur s'ke asni rrugdalje
nga muret e jetes te con me 1000 falje
me kanun i respektum tash thjesht si nje kujtim
cdo fillim e ka nje fund cdo fund ka nje fillim

Ref x 2

Fjale Vajtimi Jane kto fjale
prej zemres dun me dal
ai trimi tash u ndal

Fjale vajtimi jane kto fjale
prej zemres dun me dal
ai trimi tash u ndal
e shpirti m'knon me mall.

Rap #2 JR
Sa kujtime per kohen qe lash mbrapa
sa shum hapa po nfund as hapat e mija si pata
Shum mendime per shoket a thu mi shohin lotet
ja ku jan shoket nuk dalin lotet

e pse nuk dalin me u tregu mallin
tgjith po qajn vetem mu lot nuk mdalin
nuk ka mo ndjenja nuk punon zemra
njeriu vdes po Ai len emer

kerkoj falje krejt atyne qe prej meje gjum nuk fleten
respekt per ata qe mtregun gjithmon tverteten
un me ta kuptova tdrejten edhe deri diten qe dhash jeten
afer me nejten si me qen dikush i shejnt

pershendetjen e fundit un po e jap
u bo shum nxhet dera ferrit osht tu u hap
do vuj denimin u bona gati tboj kalimin
nga kjo bot ne tjetren jeta ta jep perfundimin

Ref x 2

Fjale Vajtimi Jane kto fjale
prej zemres dun me dal
ai trimi tash u ndal

Fjale vajtimi jane kto fjale
prej zemres dun me dal
ai trimi tash u ndal
e shpirti m'knon me mall.
Rap # 3 JR

A e din pse fjalt e mia dhe veprat gjithmon po kombinohen
sepse un po besoj ndicka qe nuk mohoet
po merresh me 1 tip 100% i sigurt
per aftsit qe ka n'rrug dhe aftsit qe ka n'tru

thon se burrit i ka hije fjala si detit vala
si kalit shala pi shkoka dhe burrit fjala
un jom ul ktu i sigurt per ca po flas
un jom sot ktu fal historis qe kom permas

se un nuk jam vrases mos um shty me t'vra
kur nuk tkam hasem pse po don mu bo
mos u merr me punen e tjetrit ngjoji ma tvjetrit kur thon
Se bon gabim kur realitetin nuk jeton

e provon sa her realitetin kur te lshon posht si nhumner
thu hajt se pshtova dhe ket her
dhe prap harxhon koh gabimeve tu dhon vler
kto jan fjal vajtimi dhe ky trimi jeton perher


Ky tekst u dërgua nga  Djal1KeqJR
Publikimi: 25/03/2012


JR - Fjalë Vajtimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalë Vajtimi".
3. Video është e këngës "Fjalë Vajtimi", por nuk këndohet nga JR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga JR:


Komente 0