Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juli Cenko - Gjuha Shqip Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

hallet e kurbetit lume
rrenjet e lisit u thane
shqiponjen e prene ne gjunje
gjuhen e nenes na e vrane
shqiponjen e prene ne gjunje
gjuhen e nenes na e vrane

a b c d refreni 2 here
mama mia italia
mana mui i thot greqia
mai ma dhe ne anglia
nene shqip i flet femija

rritet femija per shkolle
abetaren kerkon prane
gjuha shqipe gjuhe e huaj
shqiponja ka rene ne halle

abcd refreni 2 here
mama mia italia
mana mui i thot greqia
mai ma dhe ne anglia
nene shqip i flet femija

u tha pena u vra kenga
edhe malet u rrezuan
qumesht gjiri u jep nena
por ne shqip nuk e mesuat

a b c d refreni 2 here
mama mia italia
mana mui ithot greqia
mai ma dhe ne anglia
nene shqip i flet femia

gjuha shqipe sa e mire sa e embel sa e gjere sa e lehte sa e lire sa e bukur sa me vlere

o ju bijte e ilirise ju qe shkuat ne kurbet
mos braktisni gjuhen shqipe me e vjetra ne planet mos braktisni gjuhen shqipe me e vjetra ne planet
a b c d refreni 2 here
mama mia italia
mana mui i thot greqia
mai ma ne anglia
nene shqip i flet femija
a b c d o nene o nene


Ky tekst u dërgua nga JeraJuli Çenko
Publikimi: 23/05/2009


Juli Cenko - Gjuha Shqip
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjuha Shqip".
3. Video është e këngës "Gjuha Shqip", por nuk këndohet nga Juli Cenko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juli Çenko:


Komente 0