Më mbaj mend (për 1 muaj)

Julian Lekocaj
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Korrik 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Julian Lekocaj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ne moshen 19 vjeçare, Julian Lekocaj merr pjese per here te pare ne Miss & Mr Albania.

Në Nëntor 2003, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Sonte".

Në Maj 2004, Juliani merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "My Heart Beats For Love".

Në Dhjetor 2004, Jualian Lekoçaj merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Do Te Fal".

Në Janar 2005, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2004 me këngën "Per Nje Cast".

Në Prill 2005, Julian Lekocaj merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Edhe 1 Here".

Në Dhjetor 2005, Julian Lekocaj merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Niki".

Në Prill 2006, Juliani merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Baby Te Ndjej".

Në Maj 2007, Juliani merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Harroje Ti", në bashkëpunim me Bess.

Në Maj 2008, Julian Lekocaj merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Dridhe".

Në Dhjetor 2008, Julian Lekocaj merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Nuk Je Ti".

Në Maj 2010, Julian Lekocaj merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Koha S'te Pret", në bashkëpunim me Andi.

Në Nëntor 2011, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Me Jep Jete".

Në Qershor 2012, Julian Lekocaj merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Eshte Jeta Ime", në bashkëpunim me Unix Band.

Në Nëntor 2014, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "I The Lamtumire". Tekstshkruesi dhe njëkohësisht vokalisti i këngës, Juljan Lekocaj thotë se ka një vit e gjysmë që po punon për këtë këngë. Kënga pjesmarrëse në festival trajton një fabul që këngëtari e ka shkruar vetë. “Poezia që unë kam shkruar është frymëzuar nga një poezi që unë kam lexuar pak kohë më pare” - thotë ai, duke hequr kështu dyshimet se mos teksti i tij është një dedikim. Menaxheri i një kompanie dhe njëkohësisht student i masterit në ekonomi tregon se këtë vit synon që të jetë pjesë e finales

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  JulianUnix  

Komente

Asnjë Koment


Më shumë artikuj nga Julian Lekocaj »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet