TEKSTESHQIP

Julian Lekocaj
I The Lamtumirë
Lyrics

Edhe sonte kur mbremja vjen
Me vetmine te perqafuar me gjen
Se jashte dritares qielli me mall po qan
Brenda meje nje engjell qe nuk te fal

Ref...
Do te gjesh dike ne nje tjeter bote
Ne endrren time me jo nuk te shoh
Plage e shpirtit tim humbe dashurine
Gjithçkaje te bukur i the lamtumire

Ti ike me eren shkove larg
Tani kerkon te kthehesh pak
Se jashte dritares qielli me mall po qan
Brenda meje kurre nuk do te fal

Ref...
Do te gjesh dike ne nje tjeter bote
Ne endrren time me jo nuk te shoh
Plage e shpirtit tim humbe dashurine
Gjithçkaje te bukur i the lamtumire

Nje diell qe lind nje nate qe shkon
Ne çdo moment nje fat ndryshon
Dhe mbetem thjeshte nje iluzion
Nje melodi qe s'ekziston

Ref...x2
Do te gjesh dike ne nje tjeter bote
Ne endrren time me jo nuk te shoh
Plage e shpirtit tim humbe dashurine
Gjithçkaje te bukur i the lamtumire