TEKSTESHQIP

Julian Lekocaj
Perendeshe
Lyrics

Sonte engjejt zbresin
Hena ne do t’na bekoje
Mijera yje shuajne naten
Zemrat rrahin me pasion

Parajsa qe ne e predikojme

Chorus:
Perendeshe e bukurise
mbretereshe e lumturise
universi vjen kaq prane
kur me ty jam

Perendeshe kjo melodi
eshte e jona dashuri
Ne qiellin tim ty te perket
cdo gje qe kam

Sonte engjejt po kendojne
trupat tane si far ndricojne
vjen me eren si ne enderr
Dhe me fal nje emocion

Chorus:
Perendeshe e bukurise
mbretereshe e lumturise
universi vjen kaq prane
kur me ty jam

Perendeshe kjo melodi
eshte e jona dashuri
Ne qiellin tim ty te perket
cdo gje qe kam

Bridge:
Zemra therret
Halelujah

Kur ate kerkon

Zemra therret
Halelujah

Kur ndjenjat i zgjon

Chorus:
Perendeshe e bukurise
mbretereshe e lumturise
universi vjen kaq prane
kur me ty jam

Perendeshe kjo melodi
eshte e jona dashuri
Ne qiellin tim ty te perket
cdo gje qe kam (2x)
INFO
Vijën melodike dhe tekstin e punoi vetë këngëtari, teksa autor i orkestrimit është Sajmir Çili.