Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Diamant Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  47

Nese do kerkoja diellin, syri im do ishe ti
Nese do me digjej trupi, shpirti im mbetesh ti
Ti je shtrati ku fle nata, enderr qe flet me ze
Dhe nese ndjej une prekjen tende, humbas pa fryme me le

Te dua - te therras ty, akoma te jetoj
Zemren si diamant, ne gisht do ta pranoj
E ta harroj une veten, thelle ne dashuri
Se pafund te dua – vec ty

Sa do doja pas te ecja, koha mos na shihte dot
Syte e tu pas 100- vjetesh, te shkelqenin prap si sot
Dritherime e qenies sime, ti njesoj si dikur
Dhe dallgen tende plot furi', do mbeshtillem une

Te dua - te therras ty, akoma te jetoj
Zemren si diamant, ne gisht do ta pranoj
E ta harroj une veten, thelle ne dashuri
Se pafund te dua, te dua vetem ty

Te dua te therras ty – akoma te jetoj
Je ti, je ti……..
Oooooooo ooooooo
Dua te jetoj akoma, dua
Gjer ne fund me ty
Nuk eshte enderr, nuk eshte enderr qe shoh
Ka shume lule, ngjyra ka dhe shume po

Te dua - te therras ty, akoma te jetoj
Zemren si diamant, ne gisht do ta pranoj
E ta harroj une veten, thelle ne dashuri
Se pafund te dua, vec - ty


Ky tekst u dërgua nga  LocaBleri   julianaJuliana Pasha
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/11/2012
Festivali: Kënga Magjike 2012
Muzika: Darko Dimitrov
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Juliana Pasha - Diamant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diamant".
3. Video është e këngës "Diamant", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0